web site kurumsal İstanbulKurumsal Web Tasarımı 

İnternet hayatımızın her yerinde en çok ihtiyaç duyduğumuz iletişim aracı haline geldiği için bugün birçok şirket bu alana büyük yatırımlar yapmaktadır. Şirketlerin yaptığı yatırımlar kendilerini tanıtmak, reklam ve büyük kitleler tarafından bilinirlik sağlamak açısından oldukça önemlidir. Şirketlerin İnternet dünyasında var olmalarını sağlayan temele İnternet  sitesi diyoruz.  Şirketlerin yaptırdığı  kurumsal web tasarımı iyi bir yazılım eşliğinde uzman eller tarafından yapılırsa şirket oldukça ilgi çekici bir hale gelir ve sitenin ziyaretçi sayısı artar. Bu durumda şirketin iş yapma yelpazesi oldukça geniş bir kitleye yayılır. Popülerliğin artmasını sağlayan bu çalışmalar, aynı zamanda kurumsal web tasarımı yapılmış olan siteleri arama motorlarında üst sıraya taşıyarak bulundukları endüstri içerisinde tercih edilme oranlarını artırır.  Şirketlerin yapması gereken bu çalışmalar profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Profesyonel ve alanında uzman olan  kişilerin yaptığı bu çalışmalar şirketin prestij ve  itibarını yükseltecek çalışmalardır.

Şirketlerin web tasarım çalışmaları ile ilgili yapacakları çalışmalar, maddi ve manevi açıdan şirketi doğrudan etkiler. Bu durum internetin ne kadar önemli bir dünya olduğunu gösteren önemli bir konudur. Herhangi bir şirketin kurumsal web tasarımı yaptırmak istemesi için öncelikle şirketin renklerini ,kurumsal kimliğini, kullanılacak yazı tiplerini, logosunu, vizyonunu, hizmetlerini, pazarladığı ürünleri önceden belirlemiş olması gerekir. Yukarıda belirtilen bütün şartların uyumlu bir şekilde sağlanmasından sonra kurumsal web tasarımı gerçekleştirilmelidir. Belirtilen titizlikte yapılan çalışmalar oldukça fayda sağlar ve şirketin hızlı gelişmesi ve tanınması konusunda önemli bir adım olur.

Kurumsal Web Tasarım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kurumsal bir internet sitesi tasarlanırken dikkat edilmesi gereken önemli detay sadelik ve özgün çalışmalardır. İçeriklerin taklit edilmeden şirketin yapısından bahseden organik bir  şekilde hazırlanmalıdır. Genel olarak birçok şirket tasarım yaparken gri, siyah ve beyaz renkleri birbirine orantılı bir şekilde sadeliği yansıtarak kullanmaktadır.  Bu yüzden tasarım esnasında kullanılan renklerin uyumu oldukça önemlidir. Site içeriğinin ziyaretçilere hitap etmesi ve sitede paylaşılan bilgilerin ziyaretçilerin kolaylıkla anlaması ve ulaşabileceği bir sayfada olması gerekir.  Ayrıca sitede kullanılan menülerin sadece kolay ve anlaşılabilir olması bir diğer önemli durumlar arasındadır. Kurumsal web siteleri firmaların ve büyük markaların internet üzerindeki prestiji hakkında oldukça önemli bir fikir sunmaktadır.  İnternet sitelerinin tasarımına önem vermeyen firmalar, İnternet üzerinde varlıklarını kısa sürede kaybederler. Çünkü ziyaretçiler bu durumları gözlemler ve bu siteleri ziyaret etmeyi bırakır. Sosyal medya gibi insanların çokça vakit geçirdiği ortamlarda insanların eleştiri yapması birçok kişi etkileyebilir.

Şirketlerin internet dünyasına girmeleri, büyüyüp gelişmeleri açısından hayati bir önem taşır. Ayrıca şirketlerin logoları, şirketi en iyi şekilde temsil edecek bir görünüme sahip olmalıdır. Sitelerin içerikleri anlaşılabilir olmalıdır. Site içerisinde internetin yavaşlamasına sebep olan video ve ses dosyaları kullanılmamalıdır.  Sitenin ana sayfasında tempolu ve ağır müzikler kullanılmamalıdır. Site içeriği ve bilgileri ziyaretçileri yormamalıdır.

WhatsApp chat