Kartvizit TasarımıKartvizit Nedir

En basit tanımıyla bireyler, şirketler ya da markalar için hazırlanan ve üzerinde tanıtıcı kısa bilgilerin yer aldığı ve iletişim bilgilerini içeren kartlardır. Kartvizitte adı yazan kişi bir firmada çalışıyorsa kartın üzerinde tam adı, şirketteki pozisyonu,  iletişim bilgileri ve şirketin iletişim bilgileri yer alır. Bu kartvizit sayesinde müşteriler, ihtiyaç anında kolaylıkla kartın sahibine ulaşabilirler. Yani kartvizitler,kolay yolla müşterinin aklında yer edilmesini sağlar. Genellikle klasik kartvizitler, kurumsallığı, güveni ve iş ciddiyetini yansıtırlar. Yeni bir iş ilişkisi  kurulacağı zaman müşterinin görüşme sonunda talep edeceği ilk şey kartvizitiniz olacaktır. Bu talep karşısında olumsuz yanıt vermek ise karşı tarafta güvensizlik oluşturacağı için iş kaybına neden olması oldukça muhtemeldir. Kartvizitler hatırlanmanızı sağlar.

İş dünyasında süreklilik oldukça önemlidir. Bir kere iş yaptığınız bir şahıs ya da firma, yeni bir ihtiyaç halinde üzerinde iletişim bilgileriniz yazan kartvizitiniz sayesindesize ulaşır. Bağımsız çalışıyorsanız adınız ve iletişim bilgileriniz, bir firmada çalışıyorsanız firmanızın adı ve çalıştığınız pozisyon ile iletişim bilgileriniz sizi kolay ulaşılabilir kılacaktır. Dijital modelleri gün geçtikçe artsa da sade ve klasik örnekleri her zaman en ideal olanlardır. Farkınızı yansıtmak için değişik dijital tasarımlarına yönelmeniz riski de beraberinde getirecektir. Tabi iş yaptığınız alana bağlı olarak farklı çeşitlerinide kullanabilirsiniz. Rekabetin bol olduğu alanlarda kendinizi hatırlatmak için deneyeceğiniz bu kartvizit tasarımı aynı zamanda ağır başlılıktan yani iş yapılabilirlikten uzak olmamalıdır. Aynı zamanda cüzdanlardaki kartvizit cepleri klasik  boyutlarına göre tasarlanır.  5.5 x 8.5 cm ölçülerinden büyük modelleri cüzdana sığmayacağı için müşteri tarafından taşınmayabilir. Böylece ihtiyaç anında sizeya da firmanıza ulaşılması zorlaşır. Sizin adınıza elden ele gezerek şahsınızın ya da firmanızın reklamını yapan kartvizitleri tasarımında dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise sade, açık dilli ve güven duygusu aşılar nitelikte olmalıdır.

Örnekleri üzerinden yapacağınız küçük bir çalışma ile sade tasarımlı, dilin doğru kullanıldığı, ünvanınızı tam olarak yansıtan kartvizit modellerinin daha çok güven verdiğini göreceksiniz. İster bağımsız çalışan bir avukat, mimar ya da reklamcıolun, ister bir firmada pazarlama şefi ya da halkla ilişkiler uzmanı olun, iyi bir kartvizitiniz yoksa iş kimliğiniz eksik kalacak demektir.

Şirket olarak sunduğumuz bu hizmet sizlerin daha akılda kalan ve iyi bir reklama sahip bir firma olmanız için yaptığımız çalışmalar arasındadır. Tanınmak ve birçok firma ile iş yapmak için reklam ve kartvizitler ya da broşürler şirketler ve markalar açısından hayati bir öneme sahiptir. Bu konulara önem veren şirketler oldukça tanınmış ve büyük işler yapan firmalar haline gelmişlerdir.  Bu hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere ulaşıp çalıştığınız alanda  tanınmış bir firma haline gelmenizi sağlayalım. Yaptığımız çalışmalar ile sektörler arası iletişim ve iş gücünü artırarak firmaların kazanç sağlamasına zemin hazırlayan çalışmalar sağlamaktayız.

WhatsApp chat