grafik tasarımGrafik Tasarım nedir?

Grafik Tasarım , bir mesajı görsel yolla belirli bir hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, büyük boy sokak afişi, basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlayan ve çizen kişileri yetiştiren eğitim dalıdır.

Grafik Tasarımcısının Çalışma Şekli

Tasarımını yapacağı konuda ayrıntılı bilgi edinir, müşterilerle görüşmeler yapar. İlgili konuda tek başına veya reklam ajanslarında ekip olarak çalışarak bir kavram ve ana tema oluşturur. Ayrıca grafik tasarımı yapan uzman konunun gerektirdiği kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlar. Gerektiğinde fotoğraf ve film çekimlerinde, sanat yönetmeni olarak katkıda bulunur, uygulamada estetik düzenlemeleri gerçekleştirir veya denetler. Basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuca bağlar.

Grafik Tasarımcısının Genel Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilen, hayal gücü zengin, yaratıcı, tasarımlarını çizgi yolu ile ifade edebilen dosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili, Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen ve merak eden araştıran bir yapıya sahip olmaları gerekir.

 

Yaptığımız tasarım çalışmaları bütün sektörlerin gelişimi destekleyen bir niteliğe sahiptir. Yaptığımız grafik tasarımı ile sizlere destek sağlayarak markanızın adını ve popülerliğini artırıp sizlere iyi bir hizmet garantisi sağlamaktayız. Hizmetlerimiz grafik tasarımı ile sınırlı değildir. Katalog alanında önemli çalışmalar yaparak sizlere bu alanda üstün hizmetler sağlamaktayız. Birçok büyük marka için yaptığımız çalışmalar ile sektörde kendini kanıtlayan bir yapıya sahibiz. Ayrıca kurumsal kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı, logo tasarımı konusunda önemli hizmetler sunmaktayız. Birçok markaya sunmuş olduğumuz logo tasarımları beğeni toplamış ve bu markalar ile uzun yıllar yaptımız iş devam etmiştir. Sizlerin istediği şekilde sunmuş olduğumuz tasarım hizmetleri en uygun şartlarda ve garantili bir şekilde sunulmaktadır.

Ayrıca birçok firmanının ilan çalışmalarına büyük katkılar sağlamaktayız. Gelişmekte olan birçok firmanın katalog ve dergi çalışmalarına hizmetler sunarak bu anlam önemli faaliyetler sunmaktayız. Matbaa ve dijital ortamda sunduğumuz hizmetler sizlerin istediği şekilde ve en kaliteli şekilde yapılarak sizlere sunulmaktadır. Ayrıca broşür ve kitaplar içinde birçok çalışma yapmaktayız. Yaptığımız çalışmalar ile hayalinizde bulunanları gerçeğe dökerek sizlerin istediği şekilde çalışmalar yaparak grafik tasarımı alanında hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Her grafik ürününün ilk vazifesi bir mesajı iletmek, bir ürün ya da hizmeti tanıtmaktır. Grafik tasarım hangi medya içinde ederse etsin genel olarak bir haberleşme problemine çözüm arar . Bu sebeple grafik tasarımın hayati unsuru iletişimdir. Grafik tasarımcı, çizgisi sözcük mesaj olan beynini ve zamanını iyi kullanan estetik ve teknik kültürü olan kişişidir. Bizlerde  farkındalık yaratarak yapılan her işin yaratıcı özgün farklı olmasına olmasına özen gösterir. Adından söz ettiren  çok beğenilen işler yaparak müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmetlerimizi sürdürmeye devam ederiz.